Секрети бджільництва
Без дотримання цих нюансів не можна плідно займатися розведенням бджіл і збором меду. Необхідно дотримуватися цих постулатів:
Для любителів стільників, їх якість підвищиться, якщо рамки з вощиною встановити між їх аналогами з відкритим розплодом.
На зимівлю вулики краще спускати в просторий підвал, але якщо його немає, то їх можна залишати прямо на вулиці. Бджоли нормально переносять мороз, але бояться протягів, через це при зимівлі будь-яких конструкцій вуликів їх треба ретельно утеплювати, виключаючи наявність щілин. У сніжних районах конструкція бджолиних будиночків може бути без спеціального утеплювача, а в регіонах, де зима проходить практично без снігу, ним треба обов’язково оббити кожен вулик.
Зазвичай бджоли висмоктують рідку складову меду, а його закристалізовану частину залишають на дні свого житла. Щоб змусити його використовувати потрібно періодично збризкувати підлогу вуликів теплою водою.
Для підкладки треба використовувати грубу натуральну мішковину, якщо вона буде мати синтетичну нитку, бджоли можуть в ній плутатися і це приведе до їх загибелі.
Видобуток води для бджіл вимагає багато трудовитрат і часу. Тому навесні треба подбати про своє бджолине господарство і регулярно постачати його чистою водою. Для цього її слід наливати тоненькою цівкою у крайні стільники, і вона буде потроху заповнювати всі комірки. На самому початку весняного періоду в рідині потрібно розчиняти кухонну сіль. Витримуючи співвідношення — 0,8%.
Розплід бджіл залежить від різноманітності видів рослин, якщо кормова база заснована тільки на одному медоносі, то його показники значно знижуються. Пилковловлювачі на вуликах доцільно включати тільки в медоносний період, тоді летючі трудівники приносять пилок з рослин. В середньому цей прилад потрапляє лише 40 % від усієї отриманого пилку. Якщо бджоли бачать, що пилок випаровується, то намагаються заповнити недостачу і поповнити її.
Бджоли з допомогою своїх крил регулюють температуру в своєму житлі. Але в літні періоди на це потрібно багато зусиль, щоб допомогти їм треба відкрити у вуликах вентиляційні вікна і отвори.
Після покупки і облаштування пасіки починається пора турбот і належного догляду за бджолами. Тепер треба буде постійно відслідковувати прогноз погоди, від нього буде залежати робота крилатих трудівників. Для початку не варто купувати багато і вуликів бджіл. Досить буде обзавестися трьома родинами, а потім вже буде видно чи треба розширювати своє бджолине господарство.
Комментарии
Отправить комментарий