Як стати хорошим пасічником з самого початку
Таке заняття потребує спеціальних знань, тому варто перед купівлею бджіл спочатку дізнатися про їх життя, вивчити, як вони живуть, зрозуміти їх діяльність, чим їх годувати і хто входить до складу їх сімей. Важливим чинником виступає облаштування житла, слід розібратися, що і для чого їм треба.
Після того як все вивчено і точно вирішено займатися бджільництвом, спочатку треба купити вулики.
В них бджоли будуть жити, приносити туди нектар. Існує кілька різновидів вуликів, але найпоширенішими є два види:
«Лежак». Являє собою двадцяти рамковий корпус. Він зручний для новачків, його використовують ті, кому не треба вивозити бджіл у поля на період медозбору. Їх не треба переміщати і це полегшує роботу бджоляра. Єдине, що доведеться це в період медоносу переставляти «медові магазини».
«Рут». Багатокорпусний вулик, який може вміщати від одного до чотирьох корпусів. Ця кількість залежить від чисельності бджолиних сімей і пори року. З часом багато переходять саме на цей вид вуликів. Його добре брати на виїзні роботи, а також практичний у домашніх умовах. Такий вулик являє собою конструктор, який при необхідності можна перебудовувати. Але для новачків він теж підходить.
Після покупки вуликів треба закупити лежаки, можна зупинити свій вибір на українських або дадановских.
Потім треба вирішити наступні завдання:
де встановити вулики;
перевірити кормову базу в радіусі трьох кілометрів;
передбачити, як бджолині сім’ї будуть зимувати.
перевірити кормову базу в радіусі трьох кілометрів;
передбачити, як бджолині сім’ї будуть зимувати.
Вулики розставляються в шаховому порядку. Під один вулик треба передбачити приблизно 1,5 м2 площі. В таких умовах бджолам буде досить місця та їх власникові також буде де ходити. Вулики встановлюють на спеціальні підставки, її висота складає від 15 до 30 см. Слід вибирати міцну опору, так як в період медоносу вона буде зазнавати значне навантаження. У продажу є готові підставки, а можна зробити самостійно, але тільки необхідно перевірити їх розташування по рівню.
Вибране місце під пасіку найкраще обгородити парканом, висота якого не менше 2 метрів, щоб бджоли не вилітали за межі свого простору і не турбували сусідів. Також така огорожа буде захищати вулики від вітру.
Спочатку необхідно упевнитися, що поблизу для бджіл є кормова база. Присутні поля з медоносними рослинами. Вони будуть забезпечувати бджолині сім’ї необхідним нектаром і пилком. Важливим чинником при виборі місця під пасіку є екологічна обстановка місцевості. Якщо поблизу є забруднюючі середовище підприємства, результати діяльності яких, можуть бути небезпечні для бджіл, то слід пошукати місце для пасіки подалі від них.
Перед покупкою бджіл необхідно запастися відповідної одягом та інвентарем. Для бджоляра особливо важливі наступні інструменти:
пасічна стамеска;
щітка;
маска і ніж бджоляра;
гребінець для навощування;
димар, призначений для бджільництва;
рамки для бджіл і вощина до них;
переносний ящик для бджіл;
медогонка, що складається з 4-х рам, виконаних з нержавіючої сталі.
щітка;
маска і ніж бджоляра;
гребінець для навощування;
димар, призначений для бджільництва;
рамки для бджіл і вощина до них;
переносний ящик для бджіл;
медогонка, що складається з 4-х рам, виконаних з нержавіючої сталі.
Комментарии
Отправить комментарий